Mezoterapi

Mezoterapi Nedir?

Mezoterapi cildin orta tabakasına ihtiyacı olan içeriği çok ince uçlu iğneler ile vermek yani deriyi beslemektir. Orta derinin gücü, dayanıklılığı cildin kalitesini göstermektedir. Orta deriyi hyalüronik asit, aminoasitlerin oluşturduğu yapı taşı olan kolagen, elastin lifler büyük çoğunluğunu oluşturur. Orta derinin hücrelerinin iyi çalışması mezoterapinin ana hedefidir.  
Mezoterapi Uygulaması
İçin Bizimle İletişime Geçebilirsiniz!
İletişim

Mezoterapi Nedir?

İğneler ile cildin orta tabakasına peptitler, hyalüronik asit, kolagen, glutatyon, mineral, vitamin, antioksidanlar ve derinin ihtiyacı olan içerikler verilir. Mezoterapi ihtiyaca göre deriye ve saçlı deriye uygulanır. Hangi amaç hedeflenirse ona göre içerik hazırlanarak uygulanır. Deriyi beslemek, nemlendirmek, sıkılaşmayı sağlamak, yeni kolagen ve elastin sentezini uyarmak ve kan akımını hızlandırmak, cilt kalitesini artırmak, saçlı deriye uygulanacaksa yeni saç çıkışı, saç dökülmesini azaltmak ve durdurmak, vücut uygulamasında hedef deri bütünlüğünü bozmadan hedeflenen sıkılaşmayı ve yağ yıkımını sağlamak mezoterapinin esas amaçlarıdır.

Mezoterapi

Mezoterapi Ne İşe Yarar?

Günümüzde en etkili ameliyatsız estetik işlemleri arasında yer alan mezoterapi; kişinin ihtiyacına, yaşına, sağlık durumuna göre kişiye uygun; amino asitler, enzimler, hormonlar, mineraller, vitaminler, antioksidanlar ve hyaluronik asit gibi maddeler hazırlanarak uygulanmasıdır. Cilt dokusuna uygulanan bu maddeler, cildin diri ve genç kalmasına kollojen ve elastin yapılarını uyarmasına sağlar.

Uyarılan bu yapılar mezoterapinin uygulama bölgesinde kan dolaşımını hızlandırarak bağışıklığı ve lenfatik sistemdeki dolaşımın düzenlenmesini sağlar. Bu sayede cilt yenilenmesi, cilt altı dokunun onarılması, gevşeyen dokuların eski sıklığını kazanarak gençleşmesine olanak tanınır. Cildi yenileyen mezoterapi uygulaması; kişiden kişiye, yaşa ve ihtiyaca ve seans sayısına, enjekte edilen maddelerin oranı gibi çeşitli faktörlere bağlı olarak farklılık gösterebilir.

Saçlı deri için yapılan mezoterapinin esas amacı saçlı deride saç dökülmesini durdurmak, yeni saç çıkışını uyarmak ve kan akımını artırmaktır.

Vücutta inatçı lokalize yağ birikimi olan bölgelere yapılan mezoterapi ile yağlı bölgenin eritilmesi ve sıkılaşması hedeflenmektedir.

Deride çatlak ve skar, işlem izlerinin olduğu bölgelere yapılan mezoterapide amaç yeni kolagen ve elastin lif sentezidir. Böylece daha pürüzsüz, sıkı ve parlak bir deri elde edilir.

Seanslar 2 hafta ara ile yaş gruplarına göre 3-4 seans yapılır yıllık tekrarı da önerilir .

Mezoterapi