Fotona Erbium Lazer Cilt Gençleştirme

Fotona 4D ile Cilt sıkılaştırma ve Gençleştirme

Yaşlanmayla birlikte güneşin zararlı etkileri, sigara kullanımı, beslenme düzensizlikleri ve hormonların düşmesi, cildin elastikiyetini ve nemini kaybetmesine sebep olur. Bunun sebebi cildimizde varolan kollojen ve hyalüronik asitin azalmasıdır. Zamanla ve yaş aldıkça kolojenini ve hyalüronik asitini kaybeden cilt matlaşır, kırışır ve sarkmalar gözle görülür hale gelir. Bu durum sonucunda dolayısıyla cildi gençleştirmek için farklı yöntemlere başvururuz. Dermatolojik cilt bakım ürünlerinin yetersiz kaldığı noktada ya da daha hızlı ve daha etkili sonuç görmek isteyen hastalarda da genel olarak lazer tedavisine başvurulur.

Cilt Gençleştirme İçin
Bizimle İletişime Geçebilirsiniz!
İletişim
Fotona erbium lazer nedir

Fotona Erbium Lazer Nedir?

Lazer teknolojileri tıbbın birçok alanında geniş yer bulan bir tedavi sistemidir. Estetik uygulamalar da bu alanların başında gelir. Cilt gençleştirme, leke ve yara izi tedavileri, çeşitli cilt hastalıkları ve epilasyon uygulamalarında lazer teknolojileri yıllardır kullanılmaktadır. Fotona Erbium Lazer de bu uygulamalarda başarılı ve güvenle kullanılan lazer çeşitlerinden biridir.

Fotona Erbium (yağ lazer) , cilt problemlerinin tedavisi için kullanılan bir tür lazer sistemidir. Erbium lazer sisteminin dalga boyu 2940 nm’ dir. Bu dalga boyu sayesinde Erbium Lazer bir tür infrared ışınıdır. İnfrared özelliğine sahip olan lazer ışını gözle görülemez fakat deri tarafından oldukça hızlı bir şekilde algılanabilir. Fotona Erbium Lazer, çok hızlı şekilde epidermisten dermise doğru inerken, epidermis ve dermis arasındaki dokular içinde bulunan su molekülleri tarafından emilir. Bu sayede epidermiste çok hızlı bir soyulma elde edilir. Bu soyulma ile birlikte cilt kendini yenilemek için olduğundan daha hızlı çalışmaya başlar. Kısacası Fotona Erbium Lazer yani Er-yağ lazer, ısı ile bir hasar oluşturmadan su moleküllerinin lazer ışınlarını emmesi ile bir tedavi başlatır. Erbium Lazerlerin en önemli avantajlarından biri de benzer ablatif sistemlere göre iyileşme sürecinin çok hızlı olmasıdır.

Fotona lazer cilt gençleştirme

Fotona Erbium Lazer Hangi Problemleri Tedavi Edebilir?

Fotona Erbium Lazer

  • Göz ve dudak çevresi çizgilerini ve kırışıklıklarını
  • Cilt izlerini
  • Cilt lekelerini
  • Aşırı yağlanmayı
  • Dermal ve epidermal lezyonların tedavilerinde kullanılmaktadır.

Bu problemlerin yaşandığı alanlarda bu lazer tedavisi rahatlıkla uygulanabilir.

Sık Sorulan Sorular

Erbium Lazer Hangi Cilt Tiplerinde Uygulanabilir?
Kimlere Erbium Lazer Uygulanabilir?
Erbium Lazer Kaç Seans Uygulanır?
Erbium Lazer Uygulama Prosedürü Nasıldır?