Fotona ND

Fotona NDYag Lazer ile Damar Tedavisi

NDYag Lazer, cildin derinine nüfuz eden ve kıl kökleriyle birlikte kılcal damarları da hedefleyen bir lazer uygulamasıdır. Bu nedenle hem epilasyon hem de ince kılcal damarların tedavisinde kullanılmaktadır.

Fotona NDYag Lazer ile Damar Tedavisi Uygulaması İçin
Bizimle İletişime Geçebilirsiniz!
İletişim

NDYag Lazer Nedir?

NDYag Lazerler, 1064nm dalga boyuna sahip lazer çeşitleridir. NDYag lazerin termal enerjisi, etkinin istenen noktaya kadar ulaşmasını sağlar.

Lazer ışığı, Q-Switched teknolojisi ile fotoakustik dalgalara dönüşür, istenmeyen pigmentleri ve dövme mürekkebi gibi diğer partikülleri parçalar.

Zamanın değeri paha biçilemez, ameliyatsız, sosyal hayattan kopmadan yapılan işlemler ve sonuçları günümüzde en çok tercih sebebi olmakta.

Fotona NDYag Lazerin yenilikçi FracTAT teknolojisi, gaz ve mürekkep parçacıklarının daha kolay parçalanıp kaçması için ciltte mikro boyutlu delikler oluşturur. Bu da cildin temizlenip yenilenmesinde önemli bir faktördür. 

ND Yağ Lazer Kaç Seans Yapılır

Fotona NDYag Lazer Hangi Tedavilerde Kullanılır?

 • Aktif Akne ve Akne izi tedavisinde,
 • Yara izi tedavisinde,
 • Cilt sıkılaştırma ve gençleştirmede,
 • Cilt kırışıklıkları tedavisinde,
 • Her renk dövme silmede,
 • Lazerle cildin 3T (Tone, Texture, Tighten) tedavisinde,
 • Gebelik çatlaklarının tedavisinde,
 • Damarsal doğum izleri tedavisinde,
 • Kalıcı epilasyonda,
 • Örümcek damarlar (Telenjiektazi) tedavisinde,
 • Akne Rozasea tedavisinde kullanılmaktadır.

NDYag Lazer Kaç Seans Yapılır?

NDYag Lazer uygulamasında seans sayıları, yapılmak istenen işleme ve kişinin cilt tipine göre değişir. Cilt yenileme, varis tedavisi ve epilasyon için kullanılan NDYag Lazer uygulamalarında farklı seans aralıkları/sayıları tercih edilebilir. Kişinin cilt yapısı ve kıl yoğunluğu da seans sayılarının belirlenmesinde etkili bir faktördür. Bu nedenle yapılan ön muayene sonucunda seans sayısına karar vermek en doğrusu olacaktır.

Lazer sonrasında da güneşten korunmaya maksimum özen gösterilmesi gereklidir. Özellikle seanslardan sonra ve günlük yaşamda da mutlaka yüksek faktörlü bir güneş kremi kullanılmalıdır.

ND Yağ Lazerle Damar Tedavisi ve Kılcal Tedavisi Nasıl Yapılır

NDYag Lazerle Damar Tedavisi ve Kılcal Tedavisi Nasıl Yapılır?

Bu tedavi şeklinde genellikle tek seans uygulamalar yeterli olmaktadır, ancak uygulama süresi damar tedavisi ve kılcal tedavisi yapılacak alanın genişliğine göre değişir. Ancak bazen ek olarak ilave seans uygulaması da gerekebilir. Özelikle 2-4 mm ve altı varis, kılcal damar ve hemanjiom tedavilerinde NDYag Lazer yüksek be güvenli enerji ve etkiye sahiptir.

Özellikle burun çevresindeki ince damar yapıları (telenjiektazi) tedavi edebilmek için NDYag Lazerden yararlanılmaktadır. Damar lazer tedavilerinin genellikle sonbahar-kış döneminde yapılması tercih edilir. Kadınlarda sıklıkla görülen sorunlardan biri olan bacak kılcal damarlarının yok edilmesinde de oldukça etkili olmaktadır. Bu tedaviyle damara tek tek nokta atışları yaparak damarı kapatabilmek mümkündür. Bacaktaki kılcal damar genişlemelerinin yaygınlığına göre bazı kişilerde tek seans yeterli olurken, bazı kişilerde 2-3 seans tedavi gerekebilmektedir.

Yüzdeki Kırmızı Lekelerin Tedavisinde Etkili midir?

Bacak kılcallarında olduğu gibi yüzdeki kızarıklıklar ve lazerle damar tedavisinde NDYag Lazer en etkili lazer sistemidir. Halk arasında gül hastalığı olarak bilinen Rosacea tedavisinde bile NDYag Lazer başarılı bir şekilde kullanılmaktadır.