Kimyasal Peeling

Kimyasal Peeling

Cildi iyileştirmek, cilt sorunlarını gidermek, cildi temizlemek ve onarmak için kimyasal peeling etkili, kolay ve güvenilir bir uygulamadır.

Kimyasal peeling deriye uygulanan bir içeriğin, üst deride kontrollü hasar oluşturarak derinin yenilenmesini sağlar. Dermis tabakasında ise (orta tabakada) yeni kolagen ve elastin liflerinin yapımını sağlayan bir tedavi yöntemidir.
Kimyasal Peeling Uygulaması
İçin Bizimle İletişime Geçebilirsiniz!
İletişim

Kimyasal Peeling


– Güneşe bağlı deri yaşlanması
– İnce kırışıklıkların tedavisi
– Cilt tonu farklılıklarının giderilmesi
– Cildin sıkı, parlak ve tek renk olması
– Akne ve izlerinin
– Cilt çatlaklarının tedavisi
– Aktif aknenin azaltılması ve iz bırakmaması amacıyla kimyasal peeling ajanları kullanılır.

Kimyasal Peeling

En Sık Kullanılan Peeling Ajanları

Glikolik asit bir meyve asididir, güneş ile etkileşerek yeni leke oluşturacağı için kış aylarında aktif akne, leke tedavisi ve fotoyaşlanmanın tedavisinde kullanılır.

Laktik asit ve mandelik asit beta hidroksi asitlerdendir. Etkili şekilde deriyi uyararak yeni kolagen yapımını sağlar ve işlem sonrası soyulma, pullanma yapmaz. Güneş ışınlarından etkilenmez.

Salisilik asit en sık aknenin sebebi olan aşırı yağ salgısını azaltmak, gözenek sıkılaştırmak, antibakteriyel etkileri ile tek veya diğer asitler ile kullanılabilir.

TCA peeling güçlü kollajen uyarıcı olup sivilce izlerinin, deri çatlaklarının tedavisinde orta şiddette soyulma yapan bir peelingdir. İşlem sonrası nemlendirmek ve güneşten korumak şarttır.

Derinin ihtiyacına göre aknenin , cilt yaşlanmasının ve leke tedavisinde hangi tür peelingin kullanılacağı ve tedavi süresi , kaç seans uygulanacağı mevsime göre ve kişinin deri tipine göre değişir.

Kimyasal peeling işlemi için mutlaka bir Dermatolog hekime danışmalısınız.

Kimyasal Peeling