cilt bakımı ve monet skin tools

Cilt Bakımı ve Monet Skin Tools

Monet Skin Tools tüm cilt tipleri için uygun ve iritasyona yol açmayan bir uygulamadır. Hydra dermabrazyon, sıcak & soğuk uygulama, peeling & oksijenasyon, radyofrekans, non-invaziv ultrasonik mezoterapi gibi çok çeşitli teknolojileri içinde barındıran cilt bakım & gençleştirme sistemi, kişiye özel protokoller oluşturularak uygulanır.
Cilt Bakımı ve Monet Skin Tools Uygulamaları İçin Bizimle İletişime Geçebilirsiniz!
İletişim

Monet Skin Tools


Hydra Dermabrazyon

Hydra Dermabrazyon, herhangi bir iyileşme süresine ihtiyaç duyulmadan ve rahatsızlık yaratmadan temizleme, soyma, ekstraksiyon, nemlendirme ve antioksidan korumasını eş zamanlı olarak gerçekleştirerek daha temiz, canlı ve güzel bir cilt oluşturur. Bu tedavi; yatıştırıcı, nemlendirici, non-invaziv bir tahriş edici olmayan uygulamadır.

Özel olarak tasarlanmış uygulama başlıkları, cildi nazikçe temizlemek amacıyla geliştirilmiştir. Spiral başlıklar özel olarak kullanılan solüsyonların ciltte daha uzun süre temas halinde olmasını ve yine başlıkların spiral kenarları ve püskürtme etkisi ile serumun ciltte oldukça derine ulaşabilmesini sağlar.

Çalışma Prensibi:

Step 1: AHA ve BHA kimyasal reaksiyonları ile cildi ölü hücrelerden arındırır.

Step 2: Spinal uç yardımıyla cilt, ölü deriden arındırılır.

Step 3: Cilt yüzeyinden emilen ölü cilt hücreleri ve fazla sebum yine spinal uç yardımıyla cihazın içinde bulunan atık tankına yollanır.

Hydra Dermabrasyon uygulamasının, ince kırışıklıklar, tıkalı ve geniş gözenekler, yağlı ve akneye yatkın ciltler, hiperpigmentasyon ve siyah noktalar üzerindeki iyileştirici etkisi muayene olarak kanıtlanmıştır.

Hydra Dermabrazyon, ince veya yaşlı deri, kuru veya yağlı cilt gibi farklı tip veya renkteki ciltler üzerinde güvenle uygulanabilir.

Hydra Dermabrazyon uygulaması, tek başına ya da Laser, IPL, Radyo Frekans, Mikrodermabrazyon ve L.E.D. gibi farklı uygulamalarla kombine olarak da kullanılabilir.

Hydra Dermabrazyon pigmentasyon, ince çizgiler ve kırışıklıklarda görülen azalma ile hastaya, tedavi sonrasında cilt görünümde gerçekleşen iyileşmeyi anında sunar.

monet skin tools

Sıcak & Soğuk Uygulama

Sıcak & Soğuk Uygulama, Hastanın ihtiyacına göre yapılan işlemlerden önce veya sonra, ısı veya soğuk fazında işlem yapılır.

Peeling & Oksijenasyon

Peeling & Oksijenasyon: Bu uygulama NeoRevive ve NeoBright olmak üzere iki ayrı kit ile gerçekleştirilir. Neorevive hassas ve kuru ciltlere uygulanır; cilt gençleştirici ve yaşlanma karşıtı özellikler sağlar. Neobright ise lekeli ve yağlı ciltlerde kullanılır; cildin aydınlanması, beslenmesi ve gençleşmesine yardımcı olur.

İçinde sitrik asit ve sodyum bikarbonat bulunan efervesan tablete benzer kapsül ile içinde uygulamanın amacına yönelik çeşitli peptidler, azeleic asit, niacinamide gibi besleyici veya aydınlatıcı içeriğe sahip jel ile tepkimeye girerek cilt yüzeyinde karbondioksit oluşumu sağlanır. Bu oluşum cildin fizyolojik yanıtıyla kan akımında artış ve bu bölgede oksijen içeriği daha yüksek bir kan sirkülasyonu oluşturur. Böylece çevredeki dokuların metabolizması artar. Bu durum jel içerisindeki etken maddelerin emilimini kolaylaştırır.

Bu uygulama, etkin bir cilt temizliği ve hafif dereceli mekanik soyma gerçekleştirir. Cildin oksijenlenmesi ve toksinlerden arınması sağlanır. Jel içerisindeki etken maddelerin doğal bir şekilde emilimini sağlayarak cildin daha pürüzsüz, canlı ve ışıltılı bir hale gelmesi sağlar. Ayrıca renk ve doku bütünlüğü artarak ince çizgi ve kırışıklıklarda azalmalar meydana gelir.

Multipolar Radyofrekans

Multipolar Radyofrekans, bu uygulama, bağ dokuyu kontrollü biçimde ısıtarak kolajen liflerini gerginleştiren ve sıkılaştıran, cilde daha diri, dolgun, pürüzsüz bir görünüm vermeyi amaçlar. Kolajen bağ dokusunu kuvvetlendirmeye ve artırmaya, kırışıklıkları azaltmaya, cildi yenilemeye, yüz ovalini toparlamaya yardımcı olabilmektedir.

Bipolar Radyofrekans

Bipolar Radyofrekans göz çevresinde kolajen stimülasyonu sağlayarak ince kırışıklıkların azalmasını ve göz çevresinin toparlanmasını sağlar.

Airbrush

Airbrush: Oksijen basıncı ile gönderilmek istenen içeriklerin parçacıklara ayrılarak cilde nufüz etmesini sağlayan ve hava basıncının etkisiyle lenfatik drenaj sistemine yardımcı olan bu uygulama, hastaya konforlu bir anti-aging deneyimi sunar.

Non invaziv ultrasonik mezoterapi

Non invaziv ultrasonik mezoterapi: İğnesiz mezoterapi olarak bilinen Ultrasound yöntemi düşük frekanslı ses dalgaları ile cilt altına göndermek istediğimiz besleyici ve yapılandırıcı içeriklerin bazal tabakaya nüfuz etmesini sağlar.

cilt bakımı