dermapen

Dermapen (Mikroiğneleme) Nedir?

Daha sıkı, daha pürüzsüz ve tazelenmiş bir cilde sahip olmak için Dermapen (Mikroiğneleme) ile deriyi uyarmak ve deri kalitesini artırmak mümkündür. Tedavi sonrası hafif olan bir kızarıklık kişinin deri tipine göre 1-2 gün sürebilir. Tedavi sonrası hastalara doğrudan güneş ışığından kaçınması ve hekimin verdiği sakinleştirici tedaviyi kullanması önerilir.  
Dermapen (Mikroiğneleme) Uygulamaları
İçin Bizimle İletişime Geçebilirsiniz!
İletişim

Dermapen Uygulamasının Amacı?

Yaşlanma karşıtı ve mikroiğneler ile deri altında yara iyileşme mekanizmalarının çalışması ve derinin kendi kendini tedavi etmesi ile cildin sağlıklı ve pürüzsüz yapıya kavuşmasını sağlayan dermapen tedavisi ile (mikroiğneleme) uygulamasının faydalarını şu şekilde sıralayabiliriz;

• Genişlemiş cilt gözeneklerini en aza indirme
• Aktif akne, kapalı komedon, beyaz komedon temizliğinde
• Cildi sıkılaştırma, pürüzsüzleştirme için
• Bazı saç dökülmesi problemlerini tedavi etme
• Cilde uygulanan cilt bakım ürünlerinden en fazla faydanın sağlanması için Dermapen etkili; muayenehane ortamında yapılabilen bir tedavi yöntemidir.

Dermapen Mikroiğneleme

Dermapen Sonrası Neler Yapılmalıdır?

Dermapen uygulaması sonrası Güneşten korunmak, su temasını 1 gün kadar kesmek önemlidir. İşlem sonrası önerilen sakinleştirici kremleri düzenli kullanmak önemlidir. Yapılan işlemin ardından 2 hafta sonra ağda, 1 hafta sonra peeling gibi cildi soyan işlemlerden kaçınılmalıdır. Dermapen uygulaması sonrası aşırı terlemeye neden olabilecek aktivitelerden kaçınılmalıdır. Makyaj için genellikle en az 12 saat beklenmesi tavsiye edilmektedir.

Dermapen Tedavisinin Seansları Ne Kadar Sürer?

Dermapen tedavisinin süresi uygulanılacak bölgeye ve amaca göre farklılık gösterebilir. Ortalama 2 hafta ara ile amaca yönelik seans sayısı 2-4 seans yapılabilir.

Dermapen