Dermatolog

Dr. Deniz Yavuz

Dermatoloji Uzmanı Eğitimi ve Uzmanlık 1995-2001 Uludağ Üniversitesi Tıp Fakültesi 2003-2008 İstanbul Göztepe Eğitim ve Araştırma Hastanesi Dermatoloji Kliniği Deneyimler 2009-2010 Adıyaman 82. Yıl DH Erzurum Palandöken DH (Zorunlu Hizmet) 2012-2015 İstanbul Metin Sabancı Baltalimanı EA hastanesi Dermatoloji Uzman hekimi 2015-2018 İstanbul Okmeydanı EA hast Dermatoloji Kliniği 2010 senesinden itibaren Kozmetik dermatoloji uygulamalarıyla da ilgilenmeye başlamıştır.

İletişim Bilgileri

Bana telefon ve whatsapp üzerinden ulaşabilirsiniz.

Dermatolojik Tedaviler

Sağlıklı ve Parlak Ciltler

Cildinizdeki geçici ve kronik hastalıkları, lekeleri, izleri, deformeleri en modern tıbbi yöntemlerle iyileştiriyoruz ve sağlığınızı geri kazanmaya yardımcı oluyoruz. Klinik ve estetik tedavi yollarıyla idealinizdeki pürüzsüz, parlak ve sağlıklı cilde sahip olmanızı sağlıyoruz. Cilt hastalıkları alanında uzman doktor Deniz Yavuz'la iletişime geçerek sağlıklı bir cilt için ilk adımı atabilirsiniz.

İletişim
Her Yaşta Sağlıklı ve Parlak Ciltler

Yaşa Göre Dermatolojik Çözümler

Ergenlikte Dermatoloji

Ergenlik; insanların 9 yaş ya da 13 yaş gibi gençlik döneminde başlayan, 2 ila 5 yıl süren, belki de insanın en zor dönemlerinden biridir. Tüm vücut çılgın ve hızlı bir şekilde gencin uyumda zorlandığı değişiklikler gösterir. Özellikle ergenlik döneminde dermatolojik sorunlar hepimizin korkulu rüyası olmuştur. Ciltte belirli bölgelerde tüylenme ve ergenlik sivilcesi dediğimiz akne oluşumu başlar. Özellikle ergenlikte oluşan akneler, kişiye göre ergenlik süresi boyunca hafif ilerleyebilir, ergenlik dönemi bitişinde kendiliğinden geçebilir ya da bir hekim kontrolünde uzun ve zorlu tedaviler gerektirecek boyutlarda olabilir.

20’li Yaşlarda Dermatoloji

Cildimizin en güzel olduğu çağlar 20’li yaşlardır. Bu yüzden de bu yaşlarda dermatolojik olarak önceliğimiz cildi iyileştirmek değil, korumak olmalıdır. 20’li yaşlarda daha canlı olan cildimiz için 3 aşama ile bakım gerçekleştirmemiz gerekir. Bunlar; cildi temizlemek, arındırmak ve nemlendirmektir. Cildimizi korumak içinse en önemli cilt bakım ürünlerinden biri olan güneş kremleri kullanmamız gerekir. 25 yaşından sonra azalmaya başlayan kollojen sentezi nedeniyle ciltte sarkmalar ve kırışıklıklar oluşmaya başlar. Bu nedenle dermatologlar, ilerleyen yaşlarda cildin ışıltısını ve sağlığını yitirmemesi için 20’li yaşlardan itibaren cilt bakımına önem vermemizi savunmaktadır.

30’lu Yaşlarda Dermatoloji

30’lu yaşlar bizim ve cildimiz için bir dönüm noktasıdır. 30 yaşından itibaren ciltte yavaş yavaş değişimler görülmeye başlar. Cildi tutan bağ ve dokular zayıflamaya başlar. Bu yüzdendir ki, bu dönemde cildimizi dış etkenlerden daha fazla korumamız gerekir. Temizlemek, nemlendirmek ve özellikle güneşten korumak asla ihmal edilmemelidir. Ayrıca yavaşlayan kollojen sentezimiz dolayısıyla cildi güçlendirip sıkılaştıran, kollojen yapısını destekleyen C vitamini içeren kremler ve cilt bakım ürünleri tercih edilmelidir. Cildin kırışmasını ve sarkmasını önleyici cilt bakım ürünlerini de bu yaştan itibaren kullanmakta fayda vardır.

40’lı Yaşlarda Dermatoloji

40’lı yaşlardan itibaren cilt iyice incelir ve eski sıkılığını kaybeder. Bu yaşlarda yoğun olarak ciltte sarkmalar, kırışmalar ve gözenek problemleri görülmeye başlar. Bu yaştan itibaren önceliğimiz artık cildi korumak değil, ciltteki yaşlılık sürecini mümkün olduğunca yavaşlatmak ve cilt sağlığımızı olabildiğince düzeltmektir. Dermatologlar, 40’lı yaşlardan itibaren cildi desteklemek ve azalan bağ dokuyu güçlendirmek için peptid ve kollojen üretimini hızlandıran cilt bakım ürünlerinin kullanılmasını tavsiye etmektedir. Bu yaşlarda ağızdan kollojen alımına da başlanabilir. Özellikle retinol içeren gece kremlerini kullanmaya başlamak da faydalı olacaktır.

50’li Yaşlar ve Sonrasında Dermatoloji

50’li yaşlar ve sonrası hormonal dengesizliğin en yoğun yaşandığı dönemdir. Cildi besleyen yağ asitleri, seramidler ve kolestrol eksilir, cilt dolgunluğunu kaybeder ve ciltte sarkmalar iyice artmaya başlar. Bu dönemde cildi yormadan kaybettiği nem ve canlılığın geri kazanılması açısından nemlendiricilere özellikle ağırlık verilmelidir. Bu yaşlarda ağızdan kollojen takviyeleri daha uzun süre kullanılabilir. Kırışık önleyici ve dolgunlaştırıcı kremler kullanarak bir nebze de olsa kırışıklıkların önüne geçilebilir. Sarkmaları önlemek için de dermatoloğunuzun önerisiyle yüz egzersizlerine başlanabilir. Lazerle cilt yenileme ve enjeksiyon tarzında uygulamalardan destek alınabilir.

Modern Teknoloji ile Dermatoloji

Tedavi Cihazlarımız

Fotona Timewalker 4D

Morpheus 8

Fotona Qx Max Q Switch

İnnofacial

Hemen Ara!

Bana telefon ve whatsapp üzerinden ulaşabilirsiniz.

Dermatolog Dr. Deniz Yavuz

Çalışma Saatleri

Hafta içi: 09:00 - 18:00
Cumartesi: 09:00 - 16:00
Pazar: Kapalı