Fotona erbium lazer nedir
0

ND Yağ Lazer, cildin derinine nüfuz eden ve kıl kökleriyle birlikte kılcal damarları da hedefleyen bir lazer uygulamasıdır. Bu nedenle hem epilasyon hem de ince kılcal damarların tedavisinde kullanılmaktadır.

 

ND Yağ Lazer Nedir?

Fotona Erbium Lazer Cilt GençleştirmeND Yağ Lazerler, 1064 nm dalga boyuna sahip lazer çeşitleridir. Diğer lazer çeşitlerine göre emilimi daha düşük olan Fotona ND Yağ Lazer, derinlerdeki kıl kökleri ve damarlara bile nüfuz ederek tedavi sağlar. Bu lazerin termal enerjisi, etkinin istenen noktaya kadar ulaşmasını sağlar.

Lazer ışığı, Q-Switched teknolojisi ile fotoakustik dalgalara dönüşür, istenmeyen pigmentleri ve dövme mürekkebi gibi diğer partikülleri parçalar. Bunun sonucunda vücut da kendi sistemi içerisinde bu partikülleri ortadan kaldırır. Fotona ND Yağ Lazerin yenilikçi FracTAT teknolojisi, gaz ve mürekkep parçacıklarının daha kolay parçalanıp kaçması için ciltte mikro boyutlu delikler oluşturur. Bu da cildin temizlenip yenilenmesinde önemli bir faktördür.

 

ND Yağ Lazer Ne İşe Yarar?

ND Yağ Lazerin temel amacı epilasyondur. Alexandrite lazerin göremediği cilt tipleri için etkili ve güvenilir bir epilasyon sağlar. Bununla birlikte kılcal damarlara da etki ettiği için varis tedavisinde de kullanılır.

 

Fotona ND YAG Lazer Hangi Tedavilerde Kullanılır?

Akne izi tedavisinde,

Yara izi tedavisinde,

Cilt sıkılaştırma ve gençleştirmede,

Cilt kırışıklıkları tedavisinde,

Her renk dövme silmede,

Lazerle cildin 3T (Tone, Texture, Tighten) tedavisinde,

Gebelik çatlaklarının tedavisinde,

Damarsal doğum izleri tedavisinde,

Kalıcı epilasyonda,

Örümcek damarlar (Talekjektazi) tedavisinde,

Kronik kızarıklık (Rozasea) tedavisinde kullanılmaktadır.

 

ND Yağ Lazer Kaç Seans Yapılır?

ND Yağ Lazer uygulamasında seans sayıları, yapılmak istenen işleme ve kişinin cilt tipine göre değişir. Cilt yenileme, varis tedavisi ve epilasyon için kullanılan ND Yağ Lazer uygulamalarında farklı seans aralıkları/sayıları tercih edilebilir. Kişinin cilt yapısı ve kıl yoğunluğu da seans sayılarının belirlenmesinde etkili bir faktördür. Bu nedenle yapılan ön muayene sonucunda seans sayısına karar vermek en doğrusu olacaktır. Ancak genel olarak kaba bir tabirle; 6-10 seans yeterlidir diyebiliriz.

 

ND Yağ Lazer Acıtır mı?

Tüm lazer uygulamalarında, az da olsa acı hissedilir. Bu genellikle dayanılmaz bir acı değildir, ancak kişinin cilt yapısına ve hassasiyetine göre değişebilir. ND Yağ Lazer işleminde ise diğer lazer işlemlerine kıyasla acının bir miktar arttığını söyleyebiliriz. Lazer ışınları cildin derinlerine ulaştığı için acı hissi artabilir. Lazer epilasyonunu daha konforlu ve acısız hâle getirmek için lazer cihazlarının ucunda özel soğutma sistemleri bulunur. ND Yağ Lazerde de bu soğutma sistemi mevcuttur ve bu nedenle ND Yağ Lazer, cildi en hassas olan hastalarımızın bile rahat şekilde yaptırabildiği bir uygulamadır.